Jednym z pierwszych, którzy zgodzili się zamienić ze mną kilka zdań był Bonson.
Tak śmiechem żartem, to Damian był na chwilę obecną najdłużej zastanawiającym się nad odpowiedziami raperem 😉

Sprawdź o co udało mi się zapytać Bonsona i co ciekawego miał do powiedzenia artysta.

Zapraszam!

 

 

 

  1. Wszyscy odczuwamy skutki panującej pandemii, ale jak ma się to z Tobą – raperem? Czy ciężko było przestawić się na tryb „czuwania”? Czy brak koncertów i spotkań z fanami, rzutuje na Twoje samopoczucie?

Pierwszą falę przeżyliśmy całkiem nieźle. Skończyliśmy trasę i chyba tydzień później ogłosili lockdown. Nie odczułem tego na początku jakoś mega, bo i tak miałem zamknąć się w domu i odpocząć. Trochę jednak popsuły mi się plany związane z premierą płyty w tym czasie.
  1. Jeśli mielibyśmy obrać za wyznacznik OLiS, to album Królu Złoty znalazł się w TOP 3 najchętniej kupowanych albumów w Polsce, zaś na samej liście utrzymywał się przez 4 notowania. Czy jesteś w pełni zadowolony z wyników sprzedażowych, czy pozostał pewien niesmak?

Tak jak napisałem wyżej. Zrobiliśmy dużo fajnych rzeczy. Wytwórnia robiła co mogła, żebyśmy aż tak mocno nie odczuli skutków zamknięcia sklepów itd. Jednak szkoda mi się zrobiło,  kiedy na ulice w całej Polsce wjechały bilbordy i inne „atrakcje” związane z promocją, a my musieliśmy kisić się w domu.
  1. Na rodzimej rap scenie jest coraz mniej albumów, gdzie emocje, szczerość czy przeżycia grają pierwsze skrzypce. Coraz częściej prym wiedzie autotune i chłopcy w rurkach nawijający o tym, co widzieli wyłącznie w filmie albo podczas mokrych snów. Raperzy zrobili sobie z tej kultury wybieg mody, nie drażni Cię to? A może Ty masz inne spostrzeżenia na ten temat?

Nie ma sensu o tym dyskutować. Nauczyłem się robić swoje i nie patrzeć na innych. Szkoda czasu i nerwów na to na co nie mamy wpływu.

  1. Przy okazji premiery Królu złoty, fani mieli okazję zadać Ci pytania, z których najciekawsze trafiły do preorderowego zina. Wśród pytań znalazło się moje, ale czuję niedosyt w związku z Twoją odpowiedzią. Przypomnę. Pytanie: „Ile tracków trafiło „do kosza” i którego z nieopublikowanych numerów najbardziej brakuje Ci na ostatecznej wersji albumu?” Odpowiedź: „Szkoda mi dwóch numerów, ale tylko dlatego, że nie będą na TEJ trackliście. Jeden wyszedł na innym projekcie, a drugi dopiero wyjdzie.” Jeśli chodzi o pierwszą część Twojej odpowiedzi to przyznam, że jestem w kropce. Co zaś tyczy się tajemniczego projektu to strzelam, że jest to Almost Famous 2. Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Nieee, no nie ma tu jakiejś większej rozkminy. Oddałem je na inne projekty pod wpływem chwili, a później trochę żałowałem, bo „Królu Złoty” jakby trochę stracił przez to.
  1. Skoro jesteśmy już przy AF2. Zbliżamy się do połowy roku, a produkcji nadal jak nie było, tak nie ma. Może uchylisz rąbek tajemnicy co do daty premiery? Myślę, że fani tylko na to czekają.

Robi się. Od zawsze działamy tak, że robimy wszystko głównie dla siebie i pod siebie. Dlatego kiedy już powiemy sobie, że możemy i jesteśmy zadowoleni wtedy pojawi się nowe AF.
  1. Końcem kwietnia Solar odpalił #hot16challenge2 z tym, że oprócz założeń znanych z pierwszej odsłony, tu pojawiła się zachęta do wpłaty na walkę z koronawirusem. Cel szczytny – propsuję. Długo nie musiałeś czekać na nominację, ale ja nie o Twojej szesnastce. Ciekawi mnie bardziej Twoje zdanie odnośnie tego, jak to wszystko teraz wygląda. Nieliczni lecą na raz, bez cięć, bez filtrów, miksów i innych cudów techniki. Nie drażni Cię, że część osób robi sobie z tego okazję do reklamy i prześciga się, by wypaść jak najlepiej?

Można wrócić do odpowiedzi nr 3. Ja na prawdę przestałem się przejmować tym co wyprawiają inni. Nawet większości z tych zwrotek nie słyszałem.
  1. No dobra, o tym, że jesteś raperem wie każdy, ale zapewne jesteś również słuchaczem. Kogo słuchasz najczęściej i jakie projekty zrobiły ostatnio na Tobie największe wrażenie?

Zależy od dnia i nastroju. Czasem sprawdzam nowości z naszego podwórka, czasami nie mam ochoty nawet o tym myśleć. Nie mam ulubionych artystów, a tych których nie lubię to omijam. Nie żyję już tym jak kiedyś. Najczęściej to słuchamy siebie.
  1. Zastanawiałeś się kiedyś co gdyby nie rap? Gdzie byłbyś teraz, co byś robił, jaką ścieżkę byś obrał?

Wiele razy odpowiadałem na to pytanie i pewnie były to różniące się od siebie odpowiedzi. Nie jesteś w stanie powiedzieć co by było gdyby. Mogłem wpaść pod samochód, albo przedawkować narkotyki na jednej z imprez. Mogłem złamać nogę po drodze gdzieś tam i nie poznać mojej żony albo wybrać jakąś szkołę, zrobić papiery i nie mieć z tego w sumie nic. Ale po co zastanawiać się na ten temat?
  1. Wygrywasz kilka baniek w totka, co robisz?

Tańczę w sumie jak często nam się to zdarzy tylko trochę mocniej. Za milion to wbrew pozorom nie za wiele można poszaleć 😉 Tak mi się wydaje.

 

Dzięki Damian za poświęcony czas. Mam nadzieję, że nasze drogi przetną się w realu i pogadamy szczerze, ale już tak poza kulisami.
Życzę zdrówka i powodzenia w realizacji przyszłych projektów.
5!

W wypowiedziach Bonsona zachowano oryginalną pisownię.
Ewentualne użyte wulgaryzmy zostały ocenzurowane z uwagi na zróżnicowany wiek naszych czytelników.