Jakiś czas temu udało mi się pogadać z Oliver Olson, czego efektem jest niniejszy materiał.

Trochę o rapie, coś tam o życiu, a także o przyszłości i planach.
Sprawdź o czym jeszcze udało mi się pogadać z Oliverem!

 

  1. Przeszło 3 miesiące temu zaliczyłeś debiut legalnym projektem Krochmal. Gdy emocje już opadły to jesteś zadowolony z efektu finalnego? Czy pozostał jakiś niedosyt?
Jestem bardzo zadowolony bo jak na debiut jest to dla mnie naprawdę wiele aczkolwiek myślę, że po fakcie u każdego pojawia się moment „a mogłem to zrobić trochę inaczej” ale finalnie czuje satysfakcję. 
  1. Wielu osobom pandemia pokrzyżowała plany w dość znaczącym stopniu. Dlaczego marzec? Nie wolałeś poczekać z premierą, tak by wyskoczyć od razu na scenę i przekonać do siebie tych jeszcze niezdecydowanych?
Po pierwsze terminy, które były z góry ustalone, po drugie wszystko na wariackich papierach i na ostatni moment jak to w zwyczaju mam robić. W trakcie wydawania płyty nikt nie spodziewał się, że sytuacja tak przybierze na sile. W tajemnicy mogę powiedzieć, że szykuje się kolejny krążek i tym razem będę miał okazje pokazać się już w pełni koncertowo i muzycznie także do zobaczenia i robimy roz***rdol !
  1. W branży jesteś jeszcze „młodym kotem” i wszystko przed Tobą, ale… Jak pisałeś pierwsze linijki do szuflady to kto był Twoim wzorem? O którym z raperów myślałeś: „chciałbym nawijać jak On”?
Faktycznie można tak powiedzieć, że jestem tu „nowy” ale z drugiej strony mam wrażenie, że dzięki bagażowi, który niosę stałem się nieco zahartowany na niektóre sytuacje wiec myślę, że pójdzie to w dobrym kierunku. Wolałbym raczej powiedzieć, który z artystów wywarł w twoim życiu jakiś wpływ bo tak naprawdę to jest ważne to co nas kształtuje. Gdybym miał teraz na szybko rzucić jakieś ksywy to na pewno wysoko by się uklasyfikowały takie postacie jak 2Pac, Peja, Paktofonika, Pezet, Paluch.
  1. W 2018 roku dołączyłeś do jednej z topowych wytwórni w kraju. Jak po dwóch latach oceniasz współpracę z B.O.R Records?
Ziomali się nie ocenia także lecimy do przodu i działamy piona dla całej ekipy ✊
  1. Zdaje sobie sprawę, że kurz jeszcze nie osiadł na Krochmal, ale powiedz czy coś szykujesz w najbliższym czasie dla swoich fanów?
Jak już wcześniej wspomniałem szykuje nowy materiał mam nadzieje, że sprostam bo za każdym razem staram się stawiać poprzeczkę wyżej 
  1. Zapewne prócz rapera jesteś również słuchaczem. Wskaż proszę, który z raperów ostatnimi czasy zrobił na Tobie największe wrażenie. A może jakiś album szczególnie do Ciebie trafił?
Słucham ale raczej wyrywkowo z braku czasu, ostatnio siadło bardzo dużo obowiązków ale gdybym miał wymienić na szybko to na pewno Intruza, Szymi Szymsa i Okiego
  1. Spora rzesza raperów prócz rapu „kręci” coś na boku. O ile ubrania to coś normalnego, o tyle lokale, inwestycje w gamming, czy pozostanie twarzą jakichś produktów to coś nowego. Jak Ty się na to zapatrujesz? Masz jakieś plany dotyczące poszerzenia swojej działalności? Czy może jest to dla Ciebie całkowicie niedopuszczalne?
Jeżeli pytasz o reklamowanie „czyiś” produktów to tylko w zgodzie z samym sobą i pod warunkiem, że sam używałbym danej rzeczy. Jeśli chodzi o własną linie odzieżową to myślę, że z czasem na pewno do tego dojdzie.
  1. Wspomniałeś, że ziomali się nie ocenia, ale…. B.O.R w sercu czy tylko na papierze i w najbliższym czasie będziemy świadkami tak jak w przypadku Szpaka założenia własnego labelu i szokującego transferu? A może skomentujesz taki ruch, pozostawienie topowej wytwórni w kraju na rzecz własnej ścieżki?
Lubię piłkę nożną ale transfery mnie nie interesują. Przynależę do BOR oraz jestem jednym z założycieli DopeHouse także jakby się droga nie potoczyła zostaje przy tym co mam, można powiedzieć, że własny label już posiadałem wstępując do BOR. 
  1. Wspomniałeś, że krucho u Ciebie czasem. Czym poza muzyką zajmuje się Olson?
Poza muzyką dużo pracuje. Rodzina i grono przyjaciół to moja codzienność.
  1. Jaki masz pogląd na temat rapu w dzisiejszych czasach? Praktycznie co tydzień na liście OLiS notujemy rapowe płyty. Jakby tego było mało, to coraz więcej jest utworów, gdzie artyści POP pojawiają się gościnnie u raperów. Czy nie wydaje Ci się, że rap prześcignął inne gatunki, że stał się trendy, a co poniektórzy nie robią tego w głównej mierze z zajawki, a wizji szybkiego zysku?
Bardzo cieszy mnie to ze rap zyskał na popularności i można dzielić się swoją twórczością na szersza skale, powiedzmy sobie szczerze dzięki temu artyści mogą utrzymywać się z muzyki i tworzyć ze spokojną głową. Jedni maja ból dupy inni faktycznie walczą o „klasyczny” rap ja podchodzę do tego z dystansem jeżeli coś jest robione ze smakiem a nie na pałę żeby tylko ku***sko zwracać na siebie uwagę to czemu nie. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi każdy ma swoje granice każdy popełnia błędy, każdy ma również szanse je naprawić i zrobić coś więcej.

 

Dzięki wielkie za rozmowę. Mam nadzieję, że jak wszystko się unormuje nasze drogi przetną się na koncercie! Życzę powodzenia i wypatruje nowości z Twojej strony!

5!

Pozdrówki ✊

W wypowiedziach Olivera Olson zachowano oryginalną pisownię.
Użyte wulgaryzmy zostały ocenzurowane z uwagi na zróżnicowany wiek naszych czytelników.